Lärare

Här hittar du e-postadresser till alla lärare sorterat på efternamn. Saknar du kontaktuppgifter kan du ringa Informationen på Lerums Gymnasium, 0302-52 20 60

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U VW Q Y Z Å Ä Ö 

A
Andersson, Catrine (ANC) catrine.andersson1@lerum.se
Andersson, Ida (ANI) Ida.Andersson2@lerum.se
Andersson, Jan (ANJ) jan.andersson@lerum.se
Andersson, Madeleine (ANN) Madeleine.Andersson2@lerum.se
Andersson, Ralf (ANA) ralf.andersson@lerum.se
Andersson, Tommy (ANT) tommy.andersson@lerum.se

B
Backegårdh, Mikael (BAM) mikael.backegardh@lerum.se
Bark, Torgny (BAT) torgny.bark@lerum.se
Björklund, Anna-Greta (BAG) anna-greta.bjorklund@lerum.se
Björling, Anders (BJA) Anders.Bjorling@lerum.se
Björneland, Sandra (BJS) sandra.bjorneland@lerum.se
Bohlin, Petra (BOP) Petra.Bohlin@lerum.se
Bolmvik, Henrik (BOE) Henrik.Bolmvik@lerum.se
Bona, Henrik (BOH) Henrik.Bona@lerum.se
Brogren Hansson, Anna-Karin (BRA) Anna-Karin.BrogrenHansson@lerum.se
Brycke, Marie (MAJ) Marie.Brycke@lerum.se - föräldraledig
Bräck Ekener, Linda (BRE) linda.brackekener@lerum.se
Börjel, Annika (BOA) annika.borjel@lerum.se

C
Castellari, Michela (CAM) Michela.Castellari@lerum.se
Cedergren, Charlotte (CEC) charlotte.cedergren@lerum.se

D
Davidsson, Markus (DAR) Markus.Davidsson@lerum.se
Dudas, Lars (DUL) Lars.Dudas@lerum.se

E
Edgren, Karin (EKA) karin.edgren@lerum.se
Edshag, Ann-Britt (EDA) ann-britt.edshag@lerum.se
Efraimsson, Per (EFP) per.efraimsson@lerum.se
Einarsson, Gunnar (EIG) Gunnar.Einarsson@lerum.se
Ekfeldt, Jan (EKJ) Jan.Ekfeldt@lerum.se
Erlach, Fredrik (ERF) Fredrik.Erlach@lerum.se
Esbjörnsson, Annika (ESA) annika.esbjornsson@lerum.se

F
Fenn, Brian (FEB) Brian.Fenn@lerum.se
Fihn, Roger (FIR) roger.fihn@lerum.se
Flodén, Mattias (FMA) mattias.floden@lerum.se
Friberg, Lars (FRL) lars.friberg@lerum.se
Friberg, Lena (FLE) lena.friberg@lerum.se
Frykholm, Per (FRP) per.frykholm@lerum.se
Fryklund, Björn (FRB) bjorn.fryklund@lerum.se

G
Gabrielson, Malin (GAM) Malin.Gabrielson@lerum.se
Glisell, Karin (GLK) karin.glisell@lerum.se
Gregorius, Ulrika (GRU) ulrika.Gregorius@lerum.se
Gulldén, Glenn (GLG) glenn.gullden@lerum.se
Gyllensten Bolin, Karin (GBK) karin.gyllenstenbolin@lerum.se

H
Hallenberg, Karolina (HAK) karolina.hallenberg@lerum.se
Hedenquist, Hans (HEH) Hans.Hedenquist@lerum.se
Hesslegård, Anders (HEA) anders.hesslegard@lerum.se
Hesslegård, Ditte (HED) ditte.hesslegard@lerum.se
Hillerström, Lena (HIL) lena.hillerstrom@lerum.se
Hjelmqvist, Minna (HJM) minna.hjelmqvist@lerum.se
Håkansson, Arne (HÅA) Arne.Hakansson@lerum.se - tjänstledig

I
Ingelstam, Kristina (ITI) Kristina.Ingelstam@lerum.se

J
Jakobsson, Marcus (JAM) Marcus.Jakobsson@lerum.se
Johansson Helander, Lena (JAL) Lena.JohanssonHelander@lerum.se
Johansson, Björn (JBJ) bjorn.johansson@lerum.se

K
Kalander, Peter (KAP) peter.kalander@lerum.se
Kallin, Erika (KAE) erika.kallin@lerum.se
Karle, Max (KAX) Max.Karle@lerum.se
Karp, Sofia (KAO) sofia.karp@lerum.se
Kempe, Ingbert (KEI) Ingbert.Kempe@lerum.se
Ketelsen, Anna (KEA) anna.ketelsen@lerum.se
Kihlander, Pia (KIP) pia.kihlander@lerum.se
Kristensson, Peter (KRP) peter.kristensson@lerum.se

L
Larsson, Emma (LAM) Emma.Larsson1@lerum.se
Lindberg, Erik (LIE) erik.lindberg@lerum.se
Lindberg, Lars (LLA) lars.lindberg@lerum.se
Lindbäck, Peter (LIP) peter.lindback@lerum.se
Lindmark, Anette (LIM) Anette.Lindmark@lerum.se
Lindstrom Andersson, Christina (CLA) christina.lindstromandersson@lerum.se
Löfgren, Emma-Clara (LÖE) Emma-Clara.Lofgren@lerum.se

M
Magnusson, Camilla (MAC) camilla.magnusson@lerum.se
Martinsson, Cecilia (MAI) Cecilia.Martinsson@lerum.se
Medin, Eva-Lena (MEL) eva-lena.medin@lerum.se
Minshed, Samir (MIS) Samir.Minshed@lerum.se

N
Naurin, Cecilia (NAC) Cecilia.Naurin@lerum.se
Nilsson, Ann (NAN) ann.nilsson@lerum.se
Nilsson, Magnus (NIM) magnus.nilsson@lerum.se
Nordström, Hans (NOH) hans.nordstrom@lerum.se

O
Odelson, Emma (ODE) Emma.Odelson@lerum.se
Odén, Linda (ODL) linda.oden@lerum.se
Olofsson, Mikael (OLK) Mikael.Olofsson@lerum.se
Olsson, Olof (OLO) olof.olsson@lerum.se
Olsson, Ulrika (OLU) ulrika.olsson@lerum.se
Olsson, Vanja (OLG), vanja.olsson@lerum.se
Olsson, Veronica (OLV) veronica.olsson@lerum.se
Olvegård, Sara (OLS) sara.olvegard@lerum.se

P
Palmqvist, Eva Maria (MPA) EvaMaria.Palmqvist@lerum.se
Perlander, Annika (PAN) annika.perlander@lerum.se
Persson, Ingemar (PEI) ingemar.persson@lerum.se
Phillips, Patrick (PHP) Patrick.Phillips@lerum.se

R
Rahm, Sofie (RAO) Sofie.Rahm@lerum.se
Raneflod, Simon (RAS) Simon.Raneflod@lerum.se
Ringh, Elin (RIE) Elin.Ringh@lerum.se
Ringholm, Jens (RIJ) Jens.Ringholm@lerum.se
Ronnstedt, Inger (ROI) inger.ronnstedt@lerum.se
Runström, Anne (RUA) anne.runstrom@lerum.se

S
Sagré, Jessica (SAJ) Jessica.Sagre@lerum.se
Sandström, Marcus (SAA) marcus.sandstrom@lerum.se
Siberg, Jan (SIJ) Jan.Siberg@lerum.se
Sirugo, Paul (SIP) paul.sirugo1@lerum.se
Sorin, Ragnhild (SOR) ragnhild.sorin@lerum.se
Stadler, Mattias (STL) mattias.stadler@lerum.se
Stenhede, Sandra (STS) sandra.stenhede@lerum.se
Sultan, Peter (SPE) peter.sultan@lerum.se
Sundell, Magnus (SUM) magnus.sundell@lerum.se
Sunnero, Tina (SUT) tina.sunnero@lerum.se
Svanlund, Elisa (SVE) elisa.svanlund@lerum.se
Söder, Lotten (SÖL) Lotten.Soder@lerum.se
T
Ternrud, Finn (TEP) finn.ternrud@lerum.se
Ternestedt, Malin (TEA) Malin.Ternestedt@lerum.se
Thern, Andreas (THA) andreas.thern@lerum.se
Thiria Bark, Karin (TBC) Karin.ThiriaBark@lerum.se
Tholin, Johanna (THJ) johanna.tholin@lerum.se
Thorsson, Tobias (THT) tobias.thorsson@lerum.se
Thåliden, Alexander (TÅA) Alexander.Thaliden@lerum.se
Tistelgren, Mathias (TIM) Mathias.Tistelgren@lerum.se
Torbjörner, Åsa (TBA) asa.torbjorner@lerum.se
Torefalk, Björn (TOB) bjorn.torefalk@lerum.se
V/W
Wallén, Tobias (WAT) tobias.wallen@lerum.se
Werley, Magnus (WER) magnus.werley@lerum.se
Vestberg, Andreas (VEA) Andreas.Vestberg@lerum.se
Westerberg, Ulla (WEU) Ulla.Westerberg@lerum.se
Westler, Jeanette (WEE) jeanette.westler@lerum.se
Westlin, Ola (OWE) ola.westlin@lerum.se
Viklund, Christer (VIC) christer.viklund@lerum.se
Winerö, Erik (WIE) erik.winero@lerum.se
Wängberg, Dan-Olof (WDO) dan-olof.wangberg@lerum.se

Å
Åsberg Dahlborg, Magnus (DAM) magnus.asbergdahlborg@lerum.se