Esteterna

Välkomna till arbetslag ”Esteterna”

Här på Ljungviksskolan är det vi som arbetar med eleverna i bild och slöjd. Hit kommer även elever från Röselidsskolan och Lekstorpsskolan (årskurs 6-9) för att skapa i våra fina bild-och slöjdsalar.

Om du behöver nå oss så är det bara att ringa eller skicka ett mail.

Bild

Carola Jonsson Puke, mail: carola.jonsson@lerum.se tel nr. 072-5024739

Undervisar åk 8-9 Ljungvik vecka 34-43, Röselid vecka 45-6 (med uppehåll för jullov), Lekstorp vecka 9-19. Samt åk 3a hela läsåret, 4a och 4b Ljungvik ht-16, 5a och 5b Ljungvik vt-17.

Malin Schedin mail: malin.schedin@lerum.se tel nr.

Undervisar åk 6-7 Ljungvik vecka 34-43, Röselid vecka 45-6 (med uppehåll för jullov), Lekstorp vecka 9-19.

Slöjd

Rebecca Davies, mail: rebecca.davies@lerum.se tel nr. 070-3563473

Undervisar åk 6-7 Ljungvik vecka 34-43, Röselid vecka 45-6 (med uppehåll för jullov), Lekstorp vecka 9-19. Åk 4-5 Ljungvik och Röselid samt 3b Ljungvik.

Katarina Lundh, mail: katarina.lundh@lerum.se tel nr. 072-5318634

Undervisar åk 6-7 Ljungvik vecka 34-43, Röselid vecka 45-6 (med uppehåll för jullov), Lekstorp vecka 9-19. Åk 4-5 Röselid och Ljungvik.

Alf-Inge Ro, mail: alfinge.ro@lerum.se tel.nr.

Undervisar åk 6-7 Ljungvik vecka 34-43, Röselid vecka 45-6 (med uppehåll för jullov), Lekstorp vecka 9-19. Åk 4-5 Röselid och Ljungvik.

Monika Thorsen, mail: monika.thorsen@lerum.se tel nr. 0736-604698

Undervisar åk 8-9 Ljungvik vecka 34-43, Röselid vecka 45-6 (med uppehåll för jullov), Lekstorp vecka 9-19. Åk 4-5 Lekstorp samt 3a Ljungvik.

Tomasz Wojcik, mail: tomasz.wojcik@lerum.se tel nr. 0736-845750

Undervisar åk 8-9 Ljungvik vecka 34-43, Röselid vecka 45-6 (med uppehåll för jullov), Lekstorp vecka 9-19. Åk 4-5 Lekstorp samt 3a Ljungvik.